Авто

Hyundai випустить на дороги США 30 водневих вантажівок

Hyundai XCIENT Fuel Cell

Компанія Hyundai оголосила про план випустити на дороги США три десятки вантажних автомобілів на паливних елементах. Моделі, які відправлять до Каліфорнії до 2023 року, побудують на базі XCIENT Fuel Cell – першої в світі серійної важкої вантажівки, що працює на водні. Кошти Hyundai отримає від фондів і влади штату, який планує стати першою «зеленою» територією США і повністю заборонити продаж машин з ДВС до 2035 року.

За планом Hyundai, перші вантажівки XCIENT Fuel Cell почнуть курсувати по Каліфорнії вже в серпні 2021 року, а до другого кварталу корейці поставлять в США 30 водневих автомобілів. Вже є і станції для заправки таких машин, але поки їх всього три: вони належать компанії First Element Fuel (FEF).

Читайте також:  Новий Renault Megane став електромобілем

Модель XCIENT Fuel Cell відноситься до восьмого класу вантажних автомобілів за класифікацією США: це важкі вантажівки, з дозволеною масою від 33 001 фунта і вище (14 969 кілограма). До нього відноситься і поки не випущений Tesla Semi, перші екземпляри якого американська марка обіцяє зібрати влітку.

Запас ходу водневого Hyundai складе близько 800 кілометрів завдяки великим баків, в яких рідкий водень зберігається під тиском 700 бар. Максимальна маса вантажівки з причепом перевищить 37 тонн.

Експлуатація тягача на водні почалася в Європі: минулого року Hyundai відправила перші 46 екземплярів до Швейцарії. Там їх використовували протягом 11 місяців: за цей термін вантажівки в сумі наїздили по країні більше мільйона кілометрів і допомогли знизити викиди CO₂ на 630 тонн. Як зазначає Hyundai, саме завдяки позитивному європейському досвіду компанії вдалося отримати фінансування в США.

Читайте також:  Mitsubishi припинить розробку нових платформ для японських моделей

Розвиток транспорту на паливних елементах входить в плани влади і в Росії. Перші зразки з’являться вже в 2024 році: таку обіцянку дав на початку липня міністр промисловості і торгівлі Російської Федерації Денис Мантуров. Однак до цього в країні повинні налагодити виробництво автомобілів на електроенергії.