Робота

7 речей, які потрібно встигнути зробити в університеті: особистий досвід

Робити

Займіться цим зараз, щоб потім не шкодувати про втрачені можливості.

Ліз Вессел (Liz Wessel)
Підприємниця, глава компанії WayUp, яка допомагає студентам і випускникам знайти роботу.

В університеті нас постійно оточують нові люди, ідеї, враження та можливості. Зіткнувшись з таким достатком, легко забути, що це не буде тривати вічно. Багато моїх друзів витратили на освіту сотні тисяч доларів і кілька років життя, а тепер шкодують, що не встигли щось зробити, поки навчалися. Ось список порад, який допоможе уникнути подібних жалю.

1. Пишіть людям, з якими хочете познайомитися

Це може бути випускник вашого університету, що домігся великих успіхів, письменник, чиї книги змінили ваш погляд на світ, або першопрохідець в цікавій вам сфері. Знайдіть їх email і спробуйте зав’язати розмову.

Більшості з нас некомфортно писати незнайомцям і страшно отримувати відмови. Але люди зазвичай раді допомогти студентам порадами, так що користуйтеся цією перевагою. Згадайте про нього в самому початку листа. Наприклад, у першому реченні: «Здрастуйте, мене звуть ___, я вчуся в ___».

Якщо у вас є щось спільне з адресатом — наприклад, ви вчилися в одній школі або займалися волонтерством в одній організації, — теж напишіть про це.

Це дуже допомогло мені самій. До кінця навчання в Пенсильванському університеті у мене було дві пропозиції про роботу: на посаду менеджера з маркетингу в Google і на місце у венчурному фонді. Обидві вакансії здавалися приголомшливими, і я не знала, що робити.

Я не зовсім розуміла, що передбачає кожна з посад, але знала, що через кілька років після випуску хочу заснувати свою компанію. Тому написала одному дуже відомому венчурному інвестору і розповіла про свою проблему. Він відповів мені і порадив йти в Google, щоб отримати потрібний досвід. Якби я не послідувала цій пораді, зараз все було б по-іншому.

2. Знайдіть друзів, на яких можна покластися

Мій успіх багато в чому залежав від людей, яких я зустріла в університеті. Якби тоді я не подружилася з ними, сьогодні моє життя було б іншим.

Заведіть п’ять друзів, за яких ви готові тримати парі. Зовсім не обов’язково, щоб це були майбутні обличчя з обкладинки впливового журналу. Нехай це будуть ті, хто вас захоплює і хоче змінити світ на краще. Протягом життя вони стануть вашою групою підтримки, особистою радою директорів і командою супергероїв.

Не відкладайте пошук таких друзів на потім. В університеті вас оточують тисячі розумних людей, так що це ідеальний час.

3. Запишіться на курс, де можна отримати практичний навик

Хоча мені подобалися мої основні предмети (політологія, японськп і математика), найкориснішим виявився додатковий курс по графічному дизайну. Мабуть, у звичайному житті він допоміг мені більше всіх інших предметів, разом узятих. Для мого колеги, з яким ми разом заснували компанію WayUp, таким важливим виявився курс по веденню переговорів. Тепер саме він проводить зустрічі з нашими інвесторами.

Знайдіть щось подібне для себе. Нехай навіть ваша перша робота ідеально відповідає отриманій спеціальності, вам обов’язково знадобляться й інші навички. Обирайте варіанти, які можна застосувати в різних сферах і які змінюють ваш погляд на речі.

4. Запустіть власний проект

Наприклад, якийсь бізнес, клуб за інтересами, видання, громадську кампанію, серію фільмів або що завгодно ще. Створюючи план, втілюючи його в реальність і підтримуючи проект на плаву, ви отримаєте незамінний досвід. Він підготує до майбутньої роботи, яку б сферу ви потім не вибрали. Я зрозуміла, що хочу бути підприємцем, саме коли навчалася в університеті.

Сумніваюся, що я заснувала б WayUp, якби не спробувала займатися бізнесом в 19.

У студентів і тут є перевага. Спонсори охочіше допомагають, якщо дізнаються, що ви ще вчитеся і робите університетський проект. До того ж у внз є викладачі, які можуть дати пораду, однокурсники, готові взяти участь, гранти та премії, класи та обладнання. Користуйтеся цими ресурсами, поки є можливість.

5. Знайдіть свого професора

Це може бути той, хто веде предмет, від якого у вас в хорошому сенсі вибухає мозок. Той, хто займається дослідженнями у вузькій сфері, дуже вас захоплюючою. Або той, хто по-особливому дивиться на світ і у кого можна повчитися цього погляду.

Наприклад, мені дуже хотілося вчитися у одного професора: він справжній експерт з підприємництва. Але виявилося, що студентам початкових курсів не можна записатися на його лекції. Я приходила знову і знову, поки мені не дозволили брати участь. Пізніше він допоміг мені скласти бізнес-план, який ліг в основу WayUp, і ми спілкуємося досі. Я точно можу сказати, що саме цей професор, а не тільки його предмет, змінив моє життя.

6. Відправляйтеся назустріч пригодам

У дорослому житті на це буде мало часу, особливо на початку кар’єри. Ніяких більше літніх канікул, якщо тільки ви не збираєтеся працювати в сфері освіти. Так що відпочивайте і пробуйте нове, поки це легко.

Пошукайте літнє стажування за кордоном, рушайте в довгу подорож, запишіться на курси в іншому університеті.

Зрозумійте, де межі вашої зони комфорту, і вчіться виходити з неї. Спробуйте опинитися в абсолютно незнайомій обстановці. Потім вже не буде можливості безтурботно займатися такими речами.

7. Отримуйте якомога більше практичного досвіду

Це не означає, що щоліта потрібно проходити стажування або підробляти в одному і тому ж місці. Пробуйте якомога більше всього, щоб ваш досвід був різноманітним. Так ви зрозумієте, чим хочете займатися, що вам подобається, а що ні, що вдається, а що не дуже.

Плюс студентам можна змінювати одну роботу за іншою і при цьому не вважатися ненадійним. А от якщо ви будете робити так кожні півроку після випуску, це може зіпсувати враження про вас.

Джерело: 7 things everyone should do while they’re in college that can help them in the future