Технології

Людині вперше в історії пересадили штучне серце

Штучне серце

Американські медики здійснили першу в історії пересадку штучного серця. Кардіопротез Aeson створений французькою компанією Carmat і потенційно може врятувати безліч життів людей, що стоять в черзі на трансплантацію.

Протез максимально близький до звичайного людського органу. Він отримав дві шлуночкові камери і чотири біологічних клапана, але вимагає живлення від зовнішніх акумуляторів. Складна комбінація датчиків і алгоритмів відстежує показники в реальному часі і підтримує постійну циркуляцію крові в тілі людини. Протез створений з біосумісних матеріалів. Успішна операція була проведена фахівцями Університету Дьюка.

Першопрохідцем став 39-річний Метью Мур з Північної Кароліни, якого направили на операцію з шунтування серця. У якийсь момент його стан настільки сильно погіршився, що навіть операція з пересадки донорського органу була б пов’язана з великим ризиком. На щастя, кардіопротез Aeson виправдав очікування медиків: його робота стабільна, він здатний повністю замінити звичайне серце.

Читайте також:  Xiaomi TV Q1E з QLED-екраном випущений в Європі за ціною смартфона

Медики відзначають, що пацієнту доведеться носити з собою зовнішній зарядний пристрій. Крім того, штучне серце здатне пропрацювати не більше півроку, а значить, в будь-якому випадку буде потрібно повноцінний донорський орган. Медики вважають, що використання кардіопротеза дасть шанс багатьом людям, які вмирають, не дочекавшись своєї черги на операцію з пересадки серця.