Авто

Aston Martin переведе суперкари на електрику

Aston Martin Vantage

У березневому звіті для акціонерів Aston Martin говорилося, що всі дорожні спорткари марки будуть електрифіковані до 2030 року.

Модельний ряд британської марки рівно наполовину складатиметься з електромобілів, а решта 45 відсотків будуть гібридами в тому чи іншому вигляді. Решта п’ять відсотків збережуть двигуни внутрішнього згоряння, але це будуть виключно трекові моделі. Перший електричний суперкар Aston Martin дебютує в 2025 році.

Читайте також:  З 1 листопада в Україні з’являться нові дорожні знаки

Глава компанії Aston Martin Тобіас Мерс розповів в інтерв’ю виданню Automotive News Europe, що двигуни внутрішнього згоряння скоро стануть для марки неактуальні: Vantage і DB11 наступних поколінь перейдуть на електричні силові установки.

Перший з цих електросуперкарів повинен дебютувати вже в 2025 році, але яку модель з них він замінить, поки невідомо. “Спадщина нашого традиційного спортивного сегмента, без сумніву, повинна бути повністю електричною», – сказав Мерс.

Перш ніж перейти на електротягу, Aston Martin представить підключається гібрид на базі кросовера DBX, а також середньомоторну модель з аналогічною силовою установкою, яка буде розташовуватися в модельному ряду нижче Valkyrie і Valhalla.

Читайте також:  Mercedes-Benz випустив колекцію одягу з подушок безпеки

Як джерело гібридних і чисто електричних силових установок для майбутніх моделей британська компанія буде використовувати своє партнерство з Mercedes-Benz, але обіцяє надати їм якісь «специфічні для Aston Martin» настройки.

У них буде розрахунковий запас ходу близько 600 кілометрів, а всі моделі, за словами Мерса, неодмінно збережуть характер бренду. “Те, як ви сприймаєте бренд з точки зору клієнта, ось що має значення. Мова йде про досвід, динаміку водіння, про те, як ми збираємося обслуговувати наших клієнтів», — сказав він.