Технології

Створено алгоритм для поліпшення зіпсованих погодою фотографій

Погода

Міжнародна команда дослідників розробила новий алгоритм, здатний поліпшити навіть самі неякісні зображення, зіпсовані всілякими погодними умовами. В основі лежить методика комп’ютерного зору і глибокого навчання.

Алгоритм

Відомо, що на системи комп’ютерної візуалізації впливає безліч факторів навколишнього середовища. Це і дощ, і туман, і час доби, а також скупчення людей.

В ході навчання комп’ютерної моделі вченим вдалося створити алгоритм, що підвищує якість вихідної картинки. Вони збільшили яскравість, придушивши шум і світлові ефекти (відблиски і засвіти), і отримали в результаті чітке зображення нічного міста.

Читайте також:  Ціна Xiaomi Mi Pad 5 в Європі буде сильно відрізнятися від китайської

Алгоритм

В ході подальшого поліпшення технології дослідники налаштували камеру глибини для усунення з фотографії дощу. А ключовою частиною дослідження стала оцінка 3D-моделей людей, які накладаються один на одного при спільному знімку.

Після включення в алгоритм декількох додаткових елементів вдалося отримати більш надійну оцінку пози в умовах, коли кілька людей тісно взаємодіють один з одним.

Вчені пояснюють, що поліпшення існуючих алгоритмів дозволить створити автономні засоби управління, в той час як сьогодні дощ або інші погодні умови по суті паралізують ШІ, що покладається на комп’ютерне зір.