Технології

Компактний електролітак зробить регіональні польоти доступними

Heart Aerospace

Шведський стартап Heart Aerospace анонсував вихід повністю електричного літака. Очікується, що він буде виконувати короткі міжміські рейси, які сьогодні невигідні жодному оператору.

ES-19 в першу чергу призначений для регіональних рейсів і польотів на відстань до 400 км.це дозволить людям збільшити швидкість переміщення між населеними пунктами, оскільки зараз ця ніша ніким не зайнята.

Усередині літака тільки дев’ятнадцять місць, а використовуваний в ньому електродвигун буде в 20 разів дешевше звичайного турбованого агрегату. При цьому витрати на техобслуговування скоротяться до 100 разів.

Читайте також:  Куртку Стіва Джобса і перший комп'ютер Apple виставлять на аукціон

Heart Aerospace

Heart Aerospace повідомляє, що вже залучила цілий ряд інвесторів, серед яких United Airlines, яка планує купити близько 100 таких літаків. Виробник вважає, що перехід на чисту енергію дозволить створити нові маршрути, а для зльоту і посадки потрібно смуга не більше 750 метрів.

«Ми очікуємо, що ринок близькомагістральних авіаперевезень буде відігравати ключову роль в еволюції електричних літаків. У міру вдосконалення акумуляторних технологій літаки більшого розміру повинні стати життєздатними, але ми не збираємося чекати, щоб почати подорож», — вважають представники компанії Heart Aerospace.

Розробка першого літака ES-19 завершиться до 2024 року. Сертифікація триватиме до 2026-го, і тоді ж заплановані перші комерційні рейси.