Робота

5 порад, які допомагають лідерам приймати рішення

Прийняти рішення

Використовуйте їх в будь-яких ситуаціях, коли потрібно зробити важкий вибір.

Всі воліли б ретельно проаналізувати ситуацію і опрацювати різні варіанти, але іноді часу мало, а рішення потрібно прийняти. Або воно таке важливе, що це саме по собі паралізує. Президент провідного американського туристичного агентства Expedia CruiseShipCenters Метью Ейхорст розповів, що допомагає йому в таких випадках.

1. Розберіться у фактах

Чим краще ви розумієте, з чого складається рішення, тим простіше вам його прийняти. Постарайтеся максимально прояснити проблему, вивчіть і проаналізуйте доступну інформацію. Знайте всі факти як свої п’ять пальців. Тоді легше буде вибрати оптимальний варіант дій.

2. Уявіть наслідки

Спробуйте передбачити розвиток подій. Подумайте, до яких наслідків призведе ваше рішення в короткостроковій і довгостроковій перспективі. На яку із зацікавлених сторін воно вплине? Які нові програми або інструменти потрібно ввести? Чи є у вас для цього необхідний бюджет і інфраструктура?

Дайте відповідь на ці питання для кожного з можливих рішень. Уявіть, що буде через день, тиждень, місяць і рік після того, як ви приймете одне з них. Так ви подивитеся на все здалеку і оціните вигоду різних варіантів.

3. Шукайте баланс між розумом і емоціями

Дані — це добре, але коли їх занадто багато, вони заважають прийняти рішення. Ми починаємо порівнювати їх, шукати більш важливі і зациклюємося на дрібницях. Тому намагайтеся покладатися не тільки на розум, але і на емоційний інтелект. Якщо почуття підказують вам щось, не відмахуйтеся від них.

4. Будьте відкриті в пошуках відповіді

Запитайте точку зору колег, клієнтів, друзів. Після цього створіть оптимальні умови для того, щоб відповідь сама прийшла вам в голову.

«Коли мені потрібно прийняти важливе рішення, я тимчасово відсуваю цей процес на другий план і займаюся своїми хобі: досліджую нові території на велосипеді-позашляховику, катаюся на мотоциклі або граю в гольф, — ділиться Ейхорст. – Це допомагає прочистити голову і зняти зайву напругу».

Спробуйте ненадовго відволіктися від роздумів, щоб розслабитися і ясніше побачити ситуацію.

5. Ідіть на обдуманий ризик

Коли ви проаналізували факти і розробили план, дійте і не озирайтеся назад. Прийміть той факт, що йти на обдумані ризики — це важливо. Коли справа стосується серйозних рішень, іноді потрібно провалитися, щоб потім досягти успіху.

«Йдучи на ризик, ми багато чому вчимося, ростемо і розвиваємося як особистість, — каже Ейхорст. — Уроки, витягнуті з ризиків, допомагають стати справжнім лідером».