Технології

Виявлено вірус, який полює за комп’ютерними піратами

Вірус

Компанія Bitdefender повідомила про появу в мережі нового вірусу, що отримав назву MosaicLoader. Він примітний не тільки стійкістю до виявлення, але і методикою вибору потенційних жертв — полює шкідливий софт в основному на любителів зламаних ігор та інших додатків.

Згідно зі звітом експертів, найчастіше MosaicLoader потрапляє на ПК жертви через рекламні посилання в результатах пошуку за запитами, пов’язаних зі скачуванням зламаного програмного забезпечення.

Проникнувши в систему, вірус краде файли cookie для злому акаунтів жертви в соцмережах, встановлює Майнер криптовалюта, які навантажують комп’ютер і уповільнюють його роботу, а також завантажує бекдор для впровадження іншого шкідливого ПЗ.

Читайте також:  Нова ревізія PS5 не гріється сильніше релізної - технічні експерти підтвердили

Успішно “ховатися” від фахівців з кібербезпеки MosaicLoader вдається завдяки вмінню створювати файли, що імітують ліцензійні програми. Крім того, за словами представників Bitdefender, стати невидимим для антивірусних рішень шкіднику допомагає його здатність поповнювати список виключень «Захисника Windows» назвами власних файлів.

Експерти компанії відзначають, що від зараження вірусом не застраховані і сумлінні користувачі, проте відмова від зламаних додатків може значно знизити ризик «підчепити» MosaicLoader в мережі. Вони також порекомендували користувачам використовувати для захисту ПК актуальні версії антивірусного ПЗ.