Технології

Екрани смартфонів здатні визначати чистоту води [ВІДЕО]

Вода і телефон

Команда дослідників Кембриджського університету виявила несподіване властивість у ємнісних сенсорних екранів, що застосовуються в смартфонах і багатьох інших сучасних пристроях. З’ясувалося, що їх можна використовувати для виявлення токсинів у воді та інших рідинах.

Ємнісний сенсорний екран фіксує зміни в електростатичному полі, коли електричний провідник, наприклад, палець торкається його поверхні. Англійські вчені вирішили перевірити, чи можна аналогічним чином виявляти і вимірювати іони в рідинах.

Для цього вони наносили краплі різних рідин на сенсорний екран, аналогічний тому, що використовується в смартфонах і планшетах.

Читайте також:  YouTube запускає функцію прямого скачування відео

Екран смартфона

Виявилося, що таким чином дійсно можна виміряти і зміна ємності. Більш того, для кожної рідини виходить унікальний результат за рахунок її концентрації і заряду її іонів. За словами дослідників, точність такого методу порівнянна з використанням спеціалізованого лабораторного обладнання.

На думку вчених, в майбутньому люди зможуть просто помістити краплю води на екран свого мобільного пристрою, щоб дізнатися про наявність небезпечних домішок в ній. Правда, для цього необхідно виділити невелику частину дисплея, яка буде налаштована спеціально для цієї мети. Як завжди, про терміни появи подібної технології в комерційних пристроях поки нічого не повідомляється.