Авто

Китайський виробник планує побудувати в Україні завод із випуску електрокарів

Електромобіль

За даними Асоціації “Укравтопром”, за 6 місяців 2021 року вітчизняні реєстраційні номери отримали 3550 електрокарів, що на 5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Скасування податків та мита допоможе суттєвому зростанню кількості електрокарів на українських дорогах, а також залученню іноземних виробників.

Про це розповів керівник Всеукраїнської асоціації автоімпортерів та дилерів Олег Назаренко в ефірі Україна 24, повідомляє УНІАН.

“Верховна Рада скасувала під час імпорту електрокарів і ПДВ, і мито, і акциз. Цим законом насправді нічого не зменшили, а лише прирівняли виробництво автомобілів в Україні до їхнього імпорту. За моїм прогнозом, якщо все буде добре, то в Україну зайде китайський виробник електромобілів, який планує побудувати завод. Після чого електрокари стануть для українців доступнішими, тому що робоча сила дешева, електроенергія теж дешевша, ніж у Європі”, – зазначив Назаренко. Але якого виробника мав на увазі спікер, він не уточнив.

Читайте також:  Відео: подивіться, як безпілотний BMW iX сам паркується, заряджає акумулятори та відвідує автомийку

Нагадаємо, що 15 липня Верховна Рада України в другому читанні ухвалила два законопроєкти № 3476 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні” та № 3477 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні”. Закон № 3476 спрямований на стимулювання розвитку виробництва в Україні електромобілів, зарядних пристроїв, комплектувальних виробів до них.

Законом тимчасово, до 1 січня 2026 року, звільняються від ПДВ операції із ввезення та з постачання на митну територію України нових транспортних засобів, оснащених ДВЗ з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

Читайте також:  Lotus готує чотири нових електрокари. Першим стане кросовер

Також законом тимчасово, до 1 січня 2031 року, звільняються від ПДВ операції з імпорту товарів, що ввозяться підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів. Це має стимулювати іноземних інвесторів, зокрема виробників електрокарів.