Суспільство

Дельта став домінуючим штамом в Європі

COVID-19

Частка виявленого в 19 європейських країнах штаму Дельта становить 68,3%, тоді як на варіант “Альфа” доводиться 22,3%.

Штам Дельта коронавірусу домінує зараз у більшості країн Європи. Про це повідомили в п’ятницю, 23 липня, Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) і європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Так, згідно з даними, зібраними між 28 червня і 11 липня, дельта-варіант домінував у 19 з 28 країн, які надали інформацію. Частка виявленого в 19 країнах штаму Дельта становить 68,3%, тоді як на варіант Альфа доводиться 22,3%.

Читайте також:  В Україні різко знизився приріст COVID-19

“У найближчі місяці варіант Дельта стане домінуючим штамом у світі, і його вже ідентифікували майже у всіх європейських країнах. Він буде продовжувати поширюватися, витісняючи поширення інших варіантів, якщо не з’явиться новий, більш конкурентоспроможний вірус”, – вказується в заяві.

Представники організацій закликали прискорити темпи вакцинації від коронавірусу, оскільки щеплення дозволяють переносити інфекцію в більш легкій формі.

“Дані ясно показують, що повна вакцинація значно знижує ризик госпіталізації і смерті”, – зазначив директор європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге.

Директор ECDC Андреа Аммон у свою чергу зазначила, що необхідно бути уважним і продовжувати керуватися здоровим глуздом, щоб стримати поширення вірусу.

Читайте також:  У МОЗ є три сценарії нової хвилі COVID-19

“Це означає проходження повного курсу вакцинації, як тільки трапиться нагода, і підтримка фізичного дистанціювання, миття рук, уникнення людних місць і носіння маски при необхідності”, – уточнила вона.