Технології

ШІ-алгоритми NVIDIA і AMD порівняли в роботі [ВІДЕО]

Marvel

У відповідь на появу NVIDIA DLSS свою технологію FidelityFX Super Resolution (FSR) для поліпшення якості графіки представила і AMD. Однією з перших ігор, що підтримують обидва рішення, стала Marvel’s Avengers. Перевірити, який з алгоритмів впорається зі своїм завданням краще, взявся журналіст Джефф Грабб, який оформив тестування у форматі відеоролика.

Рішення команди “зелених” працює тільки на відеокартах сімейства RTX і покладається на алгоритми машинного навчання. За допомогою DLSS графічний адаптер рендерит картинку в низькій роздільній здатності, а потім апскейліт зображення до встановленого на моніторі. Якість при цьому знижується незначно, а кадрова частота помітно збільшується.

Читайте також:  Samsung Galaxy S22 буде компактним смартфоном

У свою чергу, технологія AMD покладається тільки на потужність GPU і обробляє картинку локально. Рендеринг кадру також виконується в низькій роздільній здатності, після чого відбувається масштабування, посилення локального контрасту і додавання ефектів постобробки, включаючи згладжування.

Такий підхід дозволяє застосовувати алгоритм на відкритих без підтримки RTX-спеціальні тензорні ядра йому просто не потрібні.

За словами Грабба, незважаючи на відмінності в реалізації апскейлінга, і FSR, і DLSS дозволяють геймерам збільшити частоту кадрів, зберігаючи при цьому високу роздільну здатність, при цьому рішення AMD забезпечило на 10-15% більше fps в порівнянні з конкурентом. З іншого боку, перевагою DLSS стала більш чітка картинка-позначилося використання ШІ-алгоритмів, ретельно “домальовують” кожен кадр.

Читайте також:  Браузер Chrome отримає новий дизайн і функції в Android 12

Підводячи підсумки ролика, журналіст зазначив, що технологія NVIDIA дійсно забезпечує кращу якість зображення — але якщо у користувача є можливість використовувати тільки FSR, то її включення в будь-якому випадку коштує невеликого зниження чіткості картинки.