Авто

Tesla розкритикували за тестування бета-версії автопілота на звичайних водіях

Автопілот

Авторитетне американське видання Consumer Reports розкритикувало компанію Tesla за те, що та відкрила звичайним водія доступ до бета-версії автопілота Full Self-Driving. Експерти звертають увагу, що безпілотні технології зазвичай тестуються професіоналами, причому на закритих дорогах, а Tesla використовує для цього звичайних автовласників, наражаючи на небезпеку і їх самих, і інших учасників руху.

Tesla стала першою автомобільною компанією, яка запустила бета-тестування автопілота серед клієнтів, причому не безкоштовно. Згідно Consumer Reports, автовиробник не зробив при цьому ніяких додаткових заходів безпеки.

Читайте також:  Volvo перейде на виробництво автомобілів з екологічної сталі

“Споживачі просто платять за те, щоб бути інженерами-випробувачами і частиною експерименту, без будь-яких запобіжних заходів, — вважають фахівці видання. – Tesla навіть не відстежує їх дії в реальному часі”.

Consumer Reports вказує на одне конкретне відео бета-тестування нового автопілота, яке було опубліковано на YouTube в середині липня. У ролику автопілот на Tesla Model 3 робить безліч помилок і мало не провокує зіткнення, так що водієві в якийсь момент доводиться взяти управління в свої руки.

Глава Tesla Ілон Маск сам визнавав, що у нової технології є ряд проблем. “Бета-версія вирішує більшість відомих проблем, але будуть і невідомі проблеми, тому, будь ласка, будьте параноїками”, – написав він у Twitter.

Читайте також:  Lamborghini оголосила про розробку нового атмосферного V12

Відео: ai Addict / YouTube.com

Автопілот Tesla відноситься до другого рівня, тобто водій зобов’язаний перебувати за кермом і стежити за ситуацією на дорозі. Оновлена версія системи дозволяє автомобілю самостійно їхати по заданому маршруту, міняти смугу руху, зупинятися і рушати на світлофорі, а також паркуватися.