Авто

Tesla відкриє свої станції зарядки для електрокарів інших марок

Tesla Supercharger

Глава Tesla Ілон Маск підтвердив, що компанія збирається відкрити фірмові зарядні станції Supercharger для інших електрокарів. Про це Маск повідомив у Твіттері, відповідаючи на питання про спеціальний роз’єм, який використовується для зарядки автомобілів Tesla.

До кінця нинішнього року використовувати одну з найширших у світі мереж зарядок зможуть власники електрокарів інших марок, проте до цього «Теслі» належить вирішити питання з адаптерами і змінити мобільний додаток.

Читайте також:  У компанії Skoda нагадали про правильну посадку водія

На відміну від інших виробників електрокарів, Tesla спочатку вирішила не покладатися на сторонні мережі зарядок і побудувала з нуля свою власну. На сьогоднішній день в арсеналі “Тесли” налічується понад 25 тисяч зарядних стійок Supercharger на 2700 станціях по всьому світу.

Однак поки заряджатися від них можуть тільки електрокари Tesla: в цьому відмінність Supercharger від, наприклад, європейської мережі Ionity, а також Electrify America або ChargePoint, що працюють в США.

Tesla вже не раз говорила про те, що збирається відкрити свої зарядки для інших, проте досі цього не сталося: минулого року Маск розповів, що деякі автовиробники почали експлуатувати станції Supercharger, проте подробиць не розкрив.

Читайте також:  Ferrari відхрестилася від подібності свого V6 з мотором Maserati

Місяць тому компанія підтвердила плани в бесіді з норвезькими чиновниками. За даними Electrek, мова йде не про декілька станцій в Норвегії, а про відкриття всієї мережі, якою зможуть користуватися власники всіх «зелених» машин за допомогою адаптерів і мобільного додатку.

“Ми зробили наш власний роз’єм, так як в той час не було ніякого стандарту, а Tesla була єдиним виробником, що випускає електрокари з великим запасом ходу. Це відносно тонкий роз’єм для зарядки низької і високої потужності. Однак до кінця 2021 року ми відкриємо нашу мережу для інших електрокарів», – написав Маск у Twitter.

Читайте також:  Стали відомі китайські автомобілі, які ліквідніші за Toyota

Адаптер-перехідник, який розробить Tesla, доведеться використовувати водіям в США. У Європі ж компанія на сьогоднішній день використовує стандарт CCS (Combined Charging System), тому їй залишається внести зміни в мобільний додаток.