Технології

Кухонна сіль допоможе Ілону Маску зробити електрокари дешевшими

Tesla

Новий патент Tesla описує новий спосіб видобутку літію за допомогою хлориду натрію (NaCl), більш відомого в народі як кухонна сіль. Передбачається, що це дозволить істотно здешевити електрокари, що використовують дорогі літій-іонні батареї.

Раніше Ілон Маск заінтригував громадськість заявою про новий спосіб вилучення літію з руди за допомогою кухонної солі. Довгий час ніякої інформації про технології не було, але недавно Tesla запатентувала метод, який може виявитися ефективніше всіх існуючих альтернатив.

Читайте також:  Google зізналася у прослуховуванні користувачів без їх відома

Вже сьогодні керівництво компанії вважає, що це дозволить заощадити на виробництві батарей 33%, що знизить ціну електромобілів в осяжній перспективі.

В даний час існують дві поширені технології отримання літію. Перша покладається на літієві розсоли, яких раніше було в достатку, але в зв’язку з підвищеним попитом на електрокари доступ до подібних джерел ускладнений.

Інший метод заснований на добуванні літію з глинистих мінералів. У цьому процесі його отримують шляхом кислотного вилуговування. Фахівці Tesla розробили технологію екстракції, що включає видобуток літію з глинистого матеріалу. При цьому основним джерелом катіонів дійсно значиться кухонна сіль.

Читайте також:  Здійснений прорив у створенні гнучкої електроніки

Tesla вже придбала 10 000 акрів землі в Неваді, де і буде здійснюватися видобуток літію. У патенті сказано, що нова технологія не тільки збільшить вихід мінералу, але і скоротить витрати, зробивши процес економічнішими.

Будь-яких конкретних термінів надходження на ринок маси дешевого літію поки немає. Також неясно, чи позначиться це на кінцевій ціні електрокарів для звичайних споживачів.