Технології

Поставлено новий рекорд швидкості інтернету по оптоволокну

Інтернет

Японські інженери поставили новий рекорд швидкості передачі даних по оптоволоконному кабелю. Їм вдалося майже в два рази побити попередній рекорд, встановлений менше року тому.

В ході експерименту вченим вдалося передати дані по оптоволокну стандартного розміру на 3001 кілометр зі швидкістю 319 терабіт в секунду (Тб/с). Для порівняння, минулий рекорд становив лише 178 Тб/с.

Рекорд швидкості

Прорив був досягнутий з використанням існуючої оптоволоконної інфраструктури та із застосуванням передових технологій. Так, інженери застосували відразу чотири сердечника, а не стандартне одиночне ядро.

Читайте також:  Розумна каструля Xiaomi: безліч режимів і управління зі смартфона

Це дозволило розділити сигнали на кілька довгих хвиль, передача яких здійснювалася за допомогою методики мультиплексування з поділом по довжині хвилі (WDM).

Рекорд швидкості

На початку шляху гребінчастий лазер генерував 552 канали з хвилями різної довжини. Світло проходило через модуляцію подвійної поляризації, затримуючи деякі хвилі для створення різних послідовностей сигналів. Після цього кожна з них подавалася на одну з жил, а дані проходили перші 70 км по оптоволокну. На шляху сигнал посилювався за рахунок спеціальних приладів, а в самому кінці шляху проходив процес посилення. Саме це дозволило досягти рекордної швидкості.

Окремо зазначається, що чотирижильне оптичне волокно має такий же діаметр, як і стандартне одножильне. Це означає, що процес впровадження в існуючу інфраструктуру повинен бути відносно простим.