Технології

Нова Switch в п’ять разів дешевше за собівартістю, ніж її націнка

Nintendo Switch

На відміну від Sony або Microsoft, компанія Nintendo не продає консолі собі в збиток, щоб відбити потім різницю на продажу відеоігор.

Навпаки, компанія не упускає можливості заробити на всьому. Щоб переконатися в цьому, варто просто подивитися на різницю між собівартістю і ціною нової ревізії Switch.

Геймери чекали від Nintendo потенційної Pro-версії консолі Switch: з більш потужною начинкою, більш ємним акумулятором і так далі. Однак компанія вирішила обмежитися впровадженням в приставку яскравого OLED-дисплею, розширеного накопичувача пам’яті, підставки і Ethernet-порту.

Читайте також:  Телескоп «Габбл» повернувся до життя після свого найбільшого збою

Згідно зі звітом Bloomberg, оновлена Switch у виробництві обходиться Nintendo всього на $10 дорожче оригіналу. $3-5 припадають на екран, $3,5 — на сховище, а здача — на підставку і порт LAN. При цьому компанія підняла ціну не на $20 і не на $30, а на цілих $50.

Звичайно ж, прибуток не складається з однієї тільки ціни компонентів і підсумкового пристрою: тут є ще безліч факторів на зразок витрат на дослідження, розробку, маркетинг, логістику і так далі.

Однак не доводиться сумніватися, що Nintendo хоче в першу чергу заробити, а не просто випустити поліпшену модель на догоду своїй аудиторії. Що логічно. Компанія вибрала модель Apple – вона майже не бере участі в розпродажах і зберігає традиційно високі ціни на свої пристрої, що не дуже радує фанатів.