Технології

Ілон Маск просить не довіряти автопілоту Tesla

Ілон Маск

Власники електрокарів Tesla почали отримувати доступ до нової системи автономного управління Full Self-Driving (FSD). Цього разу Ілон Маск не став запевняти всіх у крутості технології: навпаки, він порадив водіям бути пильними і не покладатися повністю на ШІ.

Після кількох великих аварій за участю автопілота Ілон Маск намагається передбачити скарги і претензії дозвільних органів. Можливо, саме з цим пов’язаний тон глави Tesla.

Читайте також:  Додаток Google TV для Android отримав новий інтерфейс

Так, після виходу фінальної бета-версії FSD Ілон Маск замість хвастощів вирішив нагадати, що система не ідеальна, а водіям потрібно бути весь час напоготові, адже це все ще експериментальне ПЗ.

“Запуск програмного забезпечення – це і робота, і розвага. Остання версія довго не оновлювалася, так як нам потрібно було виправити безліч відомих проблем. FSD v9 вирішує більшість з них, але з’являться і інші, так що будьте параноїком. Безпека-це основний пріоритет Tesla”, – пише Ілон Маск.

Аналогічна інформація міститься і в офіційних примітках до бета-версії FSD v9. Розробники стверджують, що надмірне використання технологій допоміжного водіння може призвести до катастрофи.

Читайте також:  Маск пообіцяв поліпшити супутниковий інтернет Starlink для геймерів

Водіям пропонується завжди тримати руки на кермі і приділяти підвищену увагу дорозі.

В якості нових функцій значиться зміна смуги руху, проходження вказівкам дорожніх знаків і світлофорів. Крім того, в новій редакції ПЗ здатне подати звуковий сигнал водієві, якщо той з якої-небудь причини відволікся від дороги.