Технології

Люди більше не потрібні. Створено першу повністю роботизована ферма

Роботизована ферма

В Австралії з’явилася ферма, в якій більшу частину роботи здійснюють роботи. Люди знаходяться за комп’ютерами і лише стежать за точним виконанням тих чи інших команд, залишивши всю важку роботу не знають втоми машинам.

Проект “Ферма без допомоги рук” створений дослідниками з Університету Чарльза Стерта в Вагга-Вагга, Австралія, у партнерстві з Центром кооперативних досліджень Food Agility.

Розробка та реалізація проекту коштували $ 20 мільйонів, і роботи здатні взяти на себе всі функції, які зазвичай виконують люди.

Читайте також:  Експерти перевірили вплив темного режиму на автономність смартфонів

Ферма розташувалася на території 1900 га. на ній працюють дрони, роботизовані трактори, комбайни і датчики для вимірювання викидів вуглецю та інших показників.

Роботизована ферма

Управління здійснюється за допомогою системи ШІ, а люди тільки стежать за тим, щоб система не допускала помилок. Вказується, що проект працює на комерційній основі.

Мало того, роботи здатні виконувати свої обов’язки навіть вночі, що значно підвищує продуктивність праці і ефективність ферми.

“Повна автоматизація – це не віддалене майбутнє. Пройде не так багато років, перш ніж технології приберуть фермерів з полів і занурять їх у світ робототехніки, автоматизації та штучного інтелекту”, — впевнені організатори проекту.