Технології

Робот Facebook здатний адаптуватися до будь-якої місцевості [ВІДЕО]

Робот Facebook

Команда дослідників з Facebook оголосила про важливе досягнення в області робототехніки. Їм вдалося розробити механізм, що володіє високою стійкістю завдяки новій системі навчання, яка дозволяє йому адаптуватися до мінливих умов оточення.

Одна з проблем, з якою стикаються розробники роботів по всьому світу — це складності з адаптацією до мінливих умов. Так, навіть якщо пристрій навчиться пересуватися по асфальту, пісок або камені можуть поставити його в глухий кут.

Читайте також:  Рекомендації YouTube стануть більш різноманітними

Розробники вчених з Каліфорнійського університету в Берклі і школи комп’ютерних наук Університету Карнегі-Меллона під егідою Facebook AI оголосили про створення алгоритму, що дозволяє роботам в реальному часі вчитися пересуватися по незнайомій місцевості. ПЗ отримало назву швидкої моторної адаптації (RMA) і має стати проривом в області штучного інтелекту.

Для вирішення завдання використовувалося відразу дві методики: навчання за допомогою підкріплення і модуль адаптації з використанням зовнішнього контролю.

В результаті робот навчився пересуватися по будь-якому покриттю, пристосовуючись до факторів навколишнього середовища. Крім того, все це механізм може робити разом з рюкзаком або іншим вантажем.

Читайте також:  Інсайдери: Windows 11 зможе запускати Android-додатки

Дослідники пояснюють, що раніше їм доводилося в повністю ручному режимі програмувати поведінку роботів для кожних конкретних умов. RMA не тільки бере на себе всю рутину, але і дозволяє машинам самостійно досліджувати навколишній світ.

Вказується, що новий алгоритм перевершує всі відомі альтернативи, тому роботи відмінно справляються з подоланням пересіченій місцевості, схилів і навіть перешкод.