Авто

В Україні почала працювати найпотужніша зарядка для електромобілів

Porsche

На Бориспільській трасі в офіційному дилерському центрі компанії Porsche почала працювати найпотужніша в Україні зарядна станція. Вона може видавати до 320 кВт потужності, що дозволить заряджати електромобілі з великими батареями за мінімальний час.

Про це повідомляє пресслужба виробника. Спочатку Porsche Turbo Charger буде безкоштовно обслуговувати українських власників електромобілів Porsche, а для власників автомобілів інших брендів надшвидка зарядна станція буде доступна пізніше на платній основі.

Читайте також:  Ханс Циммер написав саундтрек для BMW i7

Нагадаємо, що зарядити електромобіль можна трьома способами. Найбільш тривалий із них – звичайна домашня розетка на 220 В, яка видає близько 2,5 кВт потужності. Другий варіант – стаціонарні зарядні пристрої, які забезпечують потужність 50 кВт. Вони значно швидше поповнять ємність АКБ, але, все одно процес триватиме кілька годин.

Високошвидкісна зарядка Porsche Turbo Charger дозволяє заряджати батарею Porsche Taycan від 5% до 80% приблизно за 15 хвилин. Максимальна потужність становить 320 кВт під час під’єднання одного автомобіля і 160 кВт – під час живлення двох електромобілів одночасно. Водночас максимальна сила струму дорівнює 400 А у випадку з однією машиною і 2х250 А – якщо потрібно одночасно зарядити два електромобілі.

Читайте також:  BMW Motorrad зробила спеціальний супербайк до 50-річчя BMW M

Porsche Turbo Charger оснащений власною холодильною станцією, а зарядний кабель розміщений у спеціальній охолоджувальній “сорочці”. Це дозволяє подати великий струм за короткий проміжок часу, оскільки охолодження сполучних кабелів зменшує втрати під час зарядки. Крім того, станція має власний блок акумуляторних батарей, які дозволяють максимально ефективно використовувати ресурси.

У міру розвитку електричного напрямку компанія Porsche активно розширює мережу зарядних станцій, зокрема найбільш продуктивні Porsche Turbo Charger. Тепер така зарядка є і в Україні.