Політика

ОП пояснив рішення про збільшення чисельності ЗСУ

Призов в армію

Напередодні парламент затвердив президентські ініціативи про створення територіальної оборони – для цих цілей збільшили чисельність ЗСУ на 11 тисяч осіб.

Ухвалення Верховною Радою закону “Про засади національного опору” і змін до закону “Про чисельність Збройних сил України” дозволить максимально швидко підвищити обороноздатність держави. Про це йдеться в коментарі Офісу президента.

Там зазначають, що прийняті закони передбачають створення системи національного опору в Україні, що стане потужним сигналом всьому світу, що Україна буде оборонятися і ніколи більше не допустить подій 2014 року.

Читайте також:  Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій

Зокрема, закон “Про основи національного опору” визначає правові та організаційні засади національного опору, основи його підготовки і ведення, завдання і повноваження сил безпеки і сил оборони з питань національного опору. Він передбачає розвиток територіальної оборони і опору, впровадження системи підготовки громадян України до національного опору.

Національний опір – це залучення всього населення до протидії агресору, а також підготовка до такої протидії. Такий підхід передбачає, що захист України є всенародною справою і здійснюється як на підконтрольній, так і на окупованій території країни.

Територіальна оборона буде вестися по всій території України за межами бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території. Крім того, складова підготовки громадян України є вагомим внеском у національно-патріотичне виховання українців.

Читайте також:  Нафтогаз готується до нового арбітражу з Газпромом

Під час розробки документа було враховано досвід країн-членів НАТО, зокрема Литви, Естонії та Польщі, сучасні практики організації комплексного захисту.

Іншим прийнятим законом чисельність ЗСУ збільшується на 11 тисяч осіб, 10 тисяч з яких – територіальна оборона і тисяча – спецназівці. Це направлено на забезпечення виконання завдань, визначених законом про національний опір.

Одним з ключових чинників, які визначає закон про національний опір, є соціальний та правовий захист учасників територіальної оборони і руху опору.