Авто

Ілон Маск ненавидить керувати Tesla

Ілон Маск

Ілон Маск втягнутий в судовий розгляд з акціонерами компанії Tesla: його звинувачують у тиску на членів ради директорів з метою покупки фірми з виробництва сонячних панелей, що належить його двоюрідним братам. Однак у Маска на цей рахунок є своя думка.

“Я ненавиджу керувати компанією. Я б вважав за краще витрачати свій час на проектування і розробку”, — заявив Ілон Маск в суді.

Ілон Маск звинувачується в тому, що чинив тиск на членів ради директорів Tesla, щоб придбати компанію з виробництва сонячних панелей SolarCity за $2,6 мільярда. Вказується, що ця фірма якраз була на межі банкрутства. Найцікавіше, що належить вона двоюрідним братам Маска. Крім того, на той момент йому належало 22% акцій Tesla і приблизно стільки ж SolarCity.

Читайте також:  Cadillac знає, коли власники суперседанів їздять на гоночний трек

“Оскільки це була угода з обміну акцій, а я володів майже однаковим відсотком від обох компаній, фінансової вигоди в цьому не було”, — сказав Маск.

Він також заперечує будь-який тиск на членів ради директорів, а угоду називає частиною “генерального плану” щодо створення доступних автомобілів з екологічно чистими джерелами живлення.

Акціонери вимагають, щоб Ілон Маск, чий статок оцінюється в $168 мільярдів, компенсував компанії Tesla $2,6 мільярда. У разі успіху це може бути одним з наймасштабніших судових вироків щодо конкретної людини.

Джерело: Financial Times