Авто

Стало відомо, коли в Європі заборонять продавати автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння

Електромобіль

Єврокомісія ЄС опублікувала план щодо зниження обсягів шкідливих викидів. Як повідомляє Reuters, стратегія передбачає обмеження реалізації автомобілів на викопному паливі в 27 країнах Євросоюзу з 2035 року.

Заборона торкнеться не тільки машини з двигунами внутрішнього згоряння, але навіть гібриди — їх не можна буде виробляти і продавати, проте про заборону на експлуатацію мови не йде. В результаті до кінця десятиліття загальні обсяги європейських парникових газів повинні зменшитися на 55 відсотків у порівнянні з рівнем 1990 року.

Читайте також:  Hennessey відзначила 30-річчя особливою версією 1000-сильного Chevrolet Camaro

Для того щоб полегшити поступовий перехід на електрокари, влада європейських країн будуть спільними зусиллями розширювати мережу зарядних станцій — до 2030 року їх число досягне 3,5 мільйона одиниць. Зарядки побудують на головних магістралях, на відстані не більше 60 кілометрів один від одного. Також з’являться Додаткові водневі заправки-відстань між ними не перевищить 150 кілометрів.

Представлений план вже піддався критиці. Зокрема, Асоціація європейських автовиробників заявила, що вимоги Єврокомісії нездійсненні. Автомобільні компанії посилаються на статистику, згідно з якою електромобілі досі не користуються попитом у більшості європейських країн. Крім того, найчастіше автомобілісти, які купують електромобіль, через кілька років повертаються за кермо звичайного автомобіля з ДВС: тільки в Німеччині так надходять близько 70 відсотків власників електрокарів.

Читайте також:  Bugatti відреставрувала і продала перший Veyron Grand Sport

Втім, остаточне рішення про заборону випуску і продажу машин з ДВС поки не прийнято. Спочатку план Єврокомісії повинен пройти етап узгодження в Європарламенті і отримати схвалення країн-учасниць Євросоюзу. За попередніми оцінками, на це піде кілька років.

Багато автомобільні марки вже позначили терміни відмови від моделей з традиційними моторами. Наприклад, нинішнє покоління двигунів внутрішнього згоряння на автомобілях Volkswagen стане останнім. З аналогічною заявою виступила і Audi. У Volvo обіцяють, що через 10 років в лінійці шведської марки не залишиться жодного автомобіля з ДВС.

Джерело: Reuters