Авто

В Україні можуть з’явитися дешеві електрокари з Польщі

Електричний автомобіль

У Польщі 12 липня розпочалася програма субсидування купівлі електромобіля. У разі придбання авто з нульовим викидом вуглекислого газу субсидія для приватних осіб становитиме 18 750 злотих (понад 130 тисяч гривень). Такі авто можуть з’явитися і в Україні.

Максимальна вартість електрокара може дорівнювати 225 тисяч злотих (майже 1,6 млн грн). Доплата для осіб, які мають спеціальний документ Karta Dużej Rodziny, буде 27 тисяч злотих (понад 190 тисяч грн) без обмеження ціни на авто, передає Srefa Biznesu.

“Метою програми є запобігання викидів забруднювальних речовин в атмосферу за рахунок співфінансування проєктів, спрямованих на скорочення споживання пального з викидами на транспорті шляхом підтримки купівлі/оренди транспортних засобів із нульовим рівнем викидів”, – йдеться в повідомленні Національного фонду охорони навколишнього природного середовища Польщі.

Читайте також:  Представлений новий Honda Civic в кузові хетчбек

Під програму потрапляють тільки нові електромобілі, що не були зареєстровані перед купівлею, або транспортний засіб, придбаний та зареєстрований автомобільним дилером, імпортером або лізинговою компанією, з пробігом не більш ніж 50 км. Такий електрокар із субсидією не можна використовувати в господарській діяльності.