Авто

Шахраї підставляють на штрафи власників “євроблях”: розкрито схему

Шахраї обіцяють власникам автомобілів на іноземних номерах допомогти з розмитненням. Але митні органи України заявили, що процедура, за якою діють “рішали”, є незаконною.

Про це пише UBR. Так, на митних пунктах Курчуган (Одеська область) і Нові Яриловичі (Чернігівська область) за $300 пропонують обнулити факт перезаїзду через кордон, а ще за $250 – розмитнити саму машину.

Схема побудована таким чином, що ці автомобілі роблять “тимчасовий” виїзд і подальший в’їзд в одному з двох позначених пунктів, а потім проходять процедуру розмитнення або в Одесі, або в Чернігові. При цьому власників машин запевняють, що нібито історія з РФ повністю “зникає” з поля зору митниці, і дії абсолютно легальні.

Читайте також:  Патрульна поліція України отримала пікапи Isuzu D-Max

Однак юрист ГО “АвтоЄвроСила” Іван Казачук попередив, що власник “євробляхи” отримає за цю схему штраф від $5000 до $6000 відповідно до ст. 485 Митного кодексу України.

Йдеться про незаконне використання пільг. По-перше, автомобіль, який заїхав з боку Росії, не має права виїжджати за межі митної території України з оплатою 8500 грн (на нього не поширюється пільга). А по-друге – в’їжджати назад і здійснювати митне оформлення.

Таким чином, авто розмитнюється за заниженою митною ставкою, що і вважається порушенням.

У результаті такі “євробляхи” не можуть бути навіть законно вивезені, не кажучи вже про їхнє повторне ввезення та легальне розмитнення.

Читайте також:  Jaguar пояснив, чому не буде випускати флагманський седан

Всіх, хто попався в руки шахраїв, через 3-5 місяців будуть чекати штрафи. З 10 листопада, після закінчення терміну дії Закону №1402-ІХ, такі машини за Централізованою базою даних почне перевіряти управління з протидії митним порушенням, фіксувати правопорушення та притягати їхніх власників до відповідальності.