Економіка

Україна і ЄС підписали “сировинну” угоду

Шмигаль і Шефчович

Україна і Євросоюз мають намір розвивати співробітництво у сфері критичної сировини і батарей.

Україна і Євросоюз підписали меморандум про партнерство у сфері критичної сировини і батарей. Про це, під час конференції за участю віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише Інтерфакс-Україна.

“Ми починаємо друге, після енергетичного, партнерство України з ЄС в сировинній сфері шляхом укладення меморандуму, до якого додається дорожня карта. Ми також домовилися про амбітнішу секторальну інтеграцію в ЄС. Зокрема, в рамках реалізації оновленої промислової стратегії ЄС, плану дій ЄК щодо критично важливої ​​сировини і низки інших документів Україна може стати важливим елементом європейського економічного простору”, – сказав Прем’єр.

Читайте також:  НБУ запропонував вилучити активи російських банків

Він уточнив, що конкретні дії напрацюють до осені. “Це будуть конкретні кроки за кожним напрямом сировини, батарей, співпраці з інвесторами, підписання дво- або багатосторонніх угод”, – сказав Шмигаль.

За його словами, ефективне управління надрами і природними ресурсами дозволить у найближчі 10 років додати до ВВП України більш як 400 млрд євро.