Авто

Audi, BMW, Daimler, Porsche і Volkswagen оштрафували за змову

Земля і автомобілі

Великих європейських автовиробників Audi, BMW, Daimler, Porsche і Volkswagen влада звинуватила в картельній змові з метою перешкоджання впровадженню нових технологій очищення вихлопних газів.

Правоохоронні органи Євросоюзу встановили, що компанії мали можливість забезпечити виконання всіх законних вимог регуляторів, але принципово не робили цього, щоб заощадити гроші на розробку дорогих систем нейтралізації.

Volkswagen Group в особі марок Audi, Porsche і Volkswagen, а також концерни BMW і Daimler отримали величезний грошовий штраф від Євросоюзу за так звану картельну змову, метою якої було навмисне саботування впровадження нових технологій очищення вихлопних газів. Цей епізод, як повідомляє видання The Verge, жодним чином не пов’язаний з іншим резонансним випадком, відомим як дизельгейт.

Читайте також:  Land Rover готує водневий Defender

Audi, Porsche і Volkswagen заплатять штраф у розмірі 502 мільйони євро, BMW трохи менше — 373 мільйони євро. Найбільший штраф покладався Daimler-727 мільйонів євро, проте концерн вирішив піти на угоду зі слідством, розкрив всі деталі змови і в результаті отримав звільнення від штрафу.

Вперше про “картель по шкідливих викидах”, як його назвали в німецькій пресі, заговорили в 2017 році, проте змова між виробниками, як було встановлено, стався ще в 1990-х роках.

Компанії обговорили нові технології очищення шкідливих викидів дизельних моторів і створили секретні робочі групи, щоб навмисно сповільнювати їх впровадження. Було розроблено і спеціальне програмне забезпечення, яке обманює вимірювальне обладнання. Всі ці дії, за даними слідства, мали місце з 2009 по 2014 роки.