Авто

Ілон Маск визнав складності в створенні автопілота Tesla

Tesla

Генеральний директор Tesla Ілон Маск несподівано заявив, що створення повноцінної системи самоврядування виявилося куди більш складною витівкою, ніж він собі уявляв спочатку. Однак він зазначив, що вже незабаром з’явиться фінальна бета-версія FSD, реліз якої переносився безліч разів.

У липні 2018 року Ілон Маск запевняв, що автономна система Full Self-Driving (FSD), здатна взяти на себе керування автомобілем, з’явиться в серпні того ж року. У 2019-му засновник Tesla вирішив злегка зрушити терміни. Тоді, за його словами, вже до кінця року на ринку повинно було знаходитися більше мільйона машин з FSD.

Читайте також:  Представлений оновлений кросовер Subaru Forester

У квітні 2021-го він з повною впевненістю заявляв, що буде здивований, якщо по з’явиться пізніше червня. За вікном самий розпал липня, і в підсумку Ілон визнав свою неправоту. Він погодився з тим, що створення подібних систем складніше, ніж йому здавалося.

“Дев’ята бета FSD вийде незабаром, клянуся! Не очікував, що це буде так складно, але, Озираючись назад, такі труднощі тепер здаються цілком очевидними», — констатує Ілон Маск.

За його словами, розробка FSD виявилася великим викликом для фахівців Tesla. Зокрема, це вимагало створення потужного ШІ. Ілон Маск поклявся, що незабаром буде випущена фінальна бета-версія розумного алгоритму, але на цей раз терміни називати не став.

Читайте також:  Зовнішність нового купе BMW 2-Series розкрили до прем'єри

Тестова версія FSD з’явилася на обмеженій кількості автомобілів Tesla ще в жовтні минулого року і коштувала $10 000. Алгоритм дозволяє машинам автоматично прискорюватися і гальмувати. Крім того, він здатний змінювати смугу руху, повертати, а також розпізнавати знаки і світлофори.