Авто

Електрокар з сонячними панелями проїхав 710 км без зупинки [ВІДЕО]

Lightyear One

Заїзд електричного автомобіля Lightyear One проходив на випробувальному треку. Розробка з Нідерландів продемонструвала відмінні показники, але не змогла досягти заявленої автономності.

Під час проектування стартап з Нідерландів обіцяв, що електрокар Lightyear One отримає автономність на рівні 725 км без підзарядки. Такий результат повинен досягатися за рахунок обтічної форми і величезної сонячної панелі на капоті і даху.

Однак в ході останніх випробувань вдалося проїхати 709,7 км з середньою швидкістю 85 км/ч. Але важливо враховувати, що в автомобілі був встановлений відносно невеликий акумулятор на 60 кВтг.

Читайте також:  Volkswagen відправляє у відставку американський Passat

Останній заїзд зайняв близько дев’яти годин, а весь тест зажадав не менше десяти, оскільки за цей час два рази змінювалися водії. Запуск серійного виробництва очікується в другій половині 2022 року, а масовий ринок електрокар з рекордною автономністю почне підкорювати тільки в 2024 році.

Сьогодні прототип Lightyear One знаходиться всього в декількох кілометрів від заявленого рубежу. Варто враховувати, що ідеальні умови на треку можуть сильно відрізнятися від тих, з якими доведеться стикатися власникам нового електрокара. Так, постійні зупинки на світлофорах, перешкоди і багато іншого здатне надати негативний ефект на автономність.

“Після чотирьох років наполегливої роботи-це дуже важливе інженерне і технологічне досягнення. Воно підтверджує продуктивність нашої запатентованої технології і показує, що ми можемо виконати свою обіцянку і побудувати найефективніший електромобіль”, — розповідають розробники.