Авто

Chevrolet не дозволить власникам Corvette займатися чіп-тюнінгом

Chevrolet Corvette

Середньомоторний Corvette обладнаний блоком управління двигуном, який, за словами головного інженера проекту, неможливо зламати і змінити прошивку для підвищення потужності.

Тим самим в Chevrolet спробували унеможливити чіп-тюнінг суперкара-захист від злому фірмового програмного забезпечення не дозволить налаштовувати параметри роботи двигуна. Зроблено це нібито з міркувань безпеки клієнтів, пояснюють в Chevrolet.

Як розповів в інтерв’ю виданню Muscle Cars & Trucks головний інженер проекту Corvette Тедж Юхтер, Chevrolet не сприятиме тюнінгу автомобіля на вторинному ринку — з принципових міркувань.

Читайте також:  Kia Carnival отримав дві нові версії: розкішну і для виїздів на природу

Електрична Архітектура GM Global B, яка використовується в Corvette нинішнього покоління, блокує доступ до електронного блоку управління двигуном з міркувань безпеки і марка не має наміру робити виключення з правил для тюнінгових ательє.

За словами Юхтера, історія показує, що подібними лазівками можуть потім скористатися зловмисники, так що в GM не мають наміру піддавати автомобілі своїх клієнтів загрозі злому програмного забезпечення.

Головний інженер зазначив, що метою його команди є створення «максимально захищених від злому» автомобілів, а тим, кому хочеться більше потужності, варто дочекатися нових версій Corvette. Юхтер сказав, що “кращі” компанії в індустрії все-таки можуть здогадатися, як обійти електронний захист і деякі дійсно це роблять — хоча, за його словами, і не без праці. На вторинному ж ринку в даний час немає жодного рішення для чіп-тюнінгу, а тим, хто робить це, «доводиться мати справу з безліччю проводів і комп’ютерів», відзначає він.