Технології

Співзасновник Apple виступив за право користувачів на ремонт техніки

Стів Возняк

Засновавший разом зі Стівом Джобсом компанію Apple Стів Возняк висловився на підтримку руху за право користувачів на ремонт техніки. За його словами, Apple з’явилася тільки завдяки відкритості технологій, але зараз корпорації всіляко перешкоджають тому, щоб пристрій повністю належав людині після покупки.

Майже 10-хвилинне відеозвернення Стіва Возняка стало відповіддю на запит в додатку Cameo, що дозволяє купувати відео зі знаменитостями. Питання щодо права на ремонт надійшло від Луї Россмана, керівника некомерційної організації Repair Preservation Group Action Fund, який виступає за прийняття відповідного закону.

Читайте також:  Слух: Apple збільшить діагональ дисплеїв нових iPad

Творець перших “яблучних” комп’ютерів заявив, що повністю підтримує цю ініціативу. За його словами, Apple свого часу з’явилася тільки тому, що сам Возняк виріс у світі відкритих технологій і відкритої електроніки. Він розповів, що за часів його дитинства при покупці будь-якої електроніки, будь то телевізор або радіоприймач, всі схеми були в загальному доступі. По суті, це був відкритий вихідний код для техніки. В результаті навіть далекі від техніки люди могли розібратися в пристрої приладу і замінити зламану деталь самостійно.

“Навіщо вставати на шляху спільноти, яка самостійно займається ремонтом техніки? Навіщо порушувати право людей на ремонт? Подивіться на Apple II. Він постачався з детальною схемою пристрою… і цей продукт був єдиним джерелом прибутку для Apple протягом перших десяти років існування компанії”, – сказав Стів Возняк.

Читайте також:  Android-користувачів хотіли розбагатіти, але втратили $ 350 000

На думку Возняка, обмежуючи право людей на ремонт, компанії таким чином хочуть контролювати все і всіх. Закінчив він звернення наступною фразою: “Це ваш комп’ютер? Або це комп’ютер якоїсь фірми? Подумайте про це. Пора почати робити правильні речі”.

Варто відзначити, що Apple сьогодні всіляко виступає проти ремонту її техніки в несертифікованих центрах і, тим більше, в домашніх умовах.