Технології

Google звинуватили в «замаху» на магазин додатків Samsung

Samsung Galaxy Store

Відразу 36 штатів США подали в суд на Google. Як стверджують автори позову, американська корпорація робила все можливе для знищення магазину додатків Samsung Galaxy Store. Приводом для цього, за їхніми словами, послужила боязнь конкуренції з південнокорейським брендом.

Згідно позовної заяви, Google “відчувала загрозу” з боку Galaxy Store і турбувалася про можливий відтік аудиторії власного магазину додатків Google Play.

Щоб перешкодити Samsung розвивати фірмову цифрову площадку, американська компанія використовувала, в тому числі угоду про поділ виручки з виробниками Android-смартфонів. Так, одним з пунктів цього документа стала заборона на передустановку сторонніх джерел додатків.

Читайте також:  Xiaomi обійшла Apple за обсягом поставок смартфонів

У позові також фігурує твердження про намір Google безпосередньо домовитися з Samsung, запропонувавши компанії грошову компенсацію в обмін на припинення подальшого розвитку Galaxy Store.

Нарешті, на думку позивача, корпорація пропонувала гроші і великим розробникам софта в обмін на ексклюзивність їх продукції і відмова від публікації в інших магазинах додатків.

Сама Google назвала зміст позову таким, що не має нічого спільного з дійсністю. У своєму офіційному блозі компанія нагадала, що Android-відкрита операційна система.

“Якщо ви не можете знайти додаток у Google Play, ви можете завантажити його з конкуруючого магазину додатків або безпосередньо з веб-сайту розробника. Ми не накладаємо тих же обмежень, що й інші мобільні операційні системи», — зазначив старший директор Google зі зв’язків з громадськістю Вілсон Уайт.