Авто

Lexus GS можуть воскресити у вигляді преміального воднемобіля

Lexus GS

Довгожитель марки Lexus, задньопривідний седан GS, знятий з виробництва в 2020 році, може повернутися. Причому в несподіваній іпостасі: воскрешену модель можуть оснастити силовою установкою на водневих паливних елементах, а базою для неї стане Toyota Mirai.

Про це пише австралійське видання Drive, яке ознайомилося з помилково опублікованою в Instagram частиною продуктового плану японської марки. На даний момент публікація вже видалена.

Якщо “злита” інформація вірна, то майбутній Lexus GS побудують на платформі водневого Mirai. У останнього GS може запозичити і водневу силову установку, ставши другим серійним автомобілем з “водяним” вихлопом в арсеналі японської корпорації.

Читайте також:  Виробництво електромобілів виявилося на 32% шкідливішим для екології, ніж машин з ДВС

Згідно з планом, прем’єра відродженого GS повинна відбутися вже в наступному році, проте поки в мережі не з’явилося жодної шпигунської фотографії майбутньої новинки. Drive передбачає, що в продаж воднемобіль може надійти під іншою назвою.

Toyota Mirai другого покоління вийшов на ринок наприкінці минулого року. Автомобіль ще сильніше зблизився зовні з преміальними Lexus, підріс в габаритах і отримав модернізовану силову установку з більш потужним електромотором, яка розганяє автомобіль з місця до «сотні» за 9,2 секунди. Завдяки додатковому резервуару під водень “паспортний” запас ходу без дозаправки виріс з 650 до значних 850 кілометрів.

Читайте також:  Alfa Romeo Tonale буде заряджатися від розетки

Раніше експерти Аргоннської національної лабораторії в Чикаго з’ясували, що за сукупним вуглецевим слідом виробництво електрокарів приносить екології набагато більше шкоди, ніж моделей з традиційним двигуном внутрішнього згоряння. В результаті розслідування виявилося, що електрокар стане екологічніше машини з ДВС лише через 126 655 кілометрів пробігу.