Суспільство

Ціни на продовольство впали вперше за рік – ООН

Вибирати продукти

Подешевшали олія, зернові і молочна продукція. Зниження цих цін перекрило подорожчання м’яса та цукру.

За підсумками червня світові ціни на продовольство вперше за останні 12 місяців. Про це в четвер, 8 липня, йдеться в огляді ФАО – продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

Зазначено, що середнє значення індексу продовольчих цін ФАО в червні склало 124,6 пункту, що на 2,5% нижче, ніж в травні. У порівнянні з червнем 2020 року показник зріс на 33,9%.

Читайте також:  Темпи COVID-вакцинації впали втричі - МОЗ

Падіння цін в ФАО пояснили тим, що подешевшали олія, зернові і молочна продукція. Зниження цих цін перекрило подорожчання м’яса та цукру.

Індекс цін на рослинні олії знизився на 9,8%, досягнувши чотиримісячного мінімуму.

Індекс цін на зернові знизився до травня на 2,6%, але перевищує показник червня 2020 року на 33,8%. Кукурудза подешевшала на 5% слідом за зниженням котирувань в Аргентині з появою нового врожаю, обсяги якого виявилися більшими, ніж очікувалося.

Міжнародні ціни на пшеницю в червні зменшилися незначно – на 0,8%. Цьому сприяв сприятливий загальносвітовий прогноз, а також поліпшення видів на урожай в багатьох ключових країнах-виробниках. Ці фактори нівелювали тенденцію до підвищення цін, обумовлену посушливою ​​погодою в Північній Америці, пояснюється в повідомленні.

Читайте також:  Ілон Маск розкритикував Apple за шкоду екології

Індекс цін на молочну продукцію зменшився на 1%, найсильніше подешевшало вершкове масло, що в ФАО пояснили різким скороченням світового імпортного попиту і незначним збільшенням запасів, особливо в Європі.

Індекс цін на цукор продовжує зростати третій місяць поспіль, збільшившись на 0,9% в порівнянні з травневим показником і досягнувши нового багаторічного максимуму. Зростання цін було викликане невизначеністю щодо того, яким чином несприятливі погодні умови позначаться на обсягах врожаю в Бразилії, яка є найбільшим в світі експортером цукру, пояснює ФАО.

Індекс цін на м’ясо в червні зріс на 2,1%, і ця тенденція зберігається дев’ятий місяць поспіль. При цьому в порівнянні з відповідним періодом минулого року індекс піднявся на 15,6%, але він все ще на 8% нижчий від максимального рівня, який був досягнутий в серпні 2014 року.

Читайте також:  У МОЗ мають намір дозволити змішувати вакцини

Також в ФАО заявили, що зовнішньої продовольчої допомоги потребують 45 країн, переважно в Африці.

Індекс продовольчих цін ФАО – це середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.