Технології

Android-користувачів хотіли розбагатіти, але втратили $ 350 000

Bitcoin

Експерти з кібербезпеки з Lookout Threat Lab виявили майже дві сотні шахрайських додатків для Android-пристроїв, пов’язаних з видобутком криптовалют. Деякі з них навіть поширювалися через Google Play, а жертвами стали десятки тисяч людей.

Згідно зі звітом Lookout Threat Lab, всього виявили понад 170 шкідливих додатків, 25 з яких були доступні для скачування з Google Play.

Всі вони пов’язані з майнінгом і нібито надавали послугу хмарного видобутку криптовалюти. Ясна річ, що в реальності вони нічого такого не робили.

Читайте також:  Шахраї «розвели» користувачів iPhone на $ 1,4 мільйона в криптовалюті

Lookout Threat Lab

Повідомляється, що на прийом шахраїв потрапили понад 93 000 осіб. Вони добровільно заплатили зловмисникам не менше $350 000 за скачування самих програм або доступ до різних додаткових функцій, які, звичайно ж, не працювали. Фахівці негайно повідомили про знахідку Google, в результаті чого всі 25 програм були видалені з фірмового магазину додатків.

За словами фахівців, виявити такі програми вкрай складно, так як вони по суті не виконують ніяких шкідливих операцій. Найчастіше вони взагалі нічого не роблять, а люди платять за порожні обіцянки розробників. Тому експерти нагадують, що потрібно бути дуже уважними при установці невідомого софта.