Авто

General Motors тільки зараз припинить продажу автомобілів, обладнаних CD-магнітолами

GM

Концерн General Motors оголосив про припинення виробництва автомобілів, обладнаних магнітолами з можливістю програвання компакт-дисків. Останні моделі, оснащені CD-магнітолами, зійдуть з конвеєра в 2022 році.

Після чого їх місце займуть USB-носії, а також сучасні медіасистеми з підтримкою Apple CarPlay і Android Auto. Однак поки що шанувальники “класичного” відтворення музики все ще можуть придбати комерційний транспорт, оснащений старою технологією.

General Motors практично повністю припинив виробництво автомобілів з CD-магнітолами ще в 2020 році. В даний час в модельному ряді американського концерну все ще доступні мінівени Chevrolet Express і GMC Savana, які до серпня 2021 року можна буде придбати з CD-програвачами за доплату в розмірі 150 доларів. Після зміни модельного року така можливість у клієнтів концерну пропаде.

Читайте також:  5 кращих авто з пробігом, які відрізняються надійністю

Трохи довше протримаються на ринку середньотоннажні Вантажівки Chevrolet Silverado Medium Duty і Low Cab Forward. Автомобілі продовжать оснащувати програвачами компакт-дисків до 2022 року.

Відмова від CD-плеєрів з одного боку обумовлений бажанням знизити собівартість автомобілів, а з іншого тим, що це обладнання вже і не користується попитом серед покупців.

За даними Асоціації звукозаписної індустрії Америки (RIAA), продажі альбомів на компакт-дисках в США з 2000 року впали на 97 відсотків.

Однак знайшлися і ті, хто виступив проти повного припинення виробництва CD-магнітол. Деякі користувачі не бажають користуватися сучасними медіасистемами, а також телефоном в якості джерела звуку.

Читайте також:  Kia представила новий Sportage

Інші противники нововведень посилаються на наявність великих колекцій компакт-дисків. Як би там не було, відмова від застарілої технології фактично неминучий. Адже інші великі автовиробники, такі як Ford, Toyota і Honda відмовилися від даної опції ще в 2016 році.

В кінці березня інженери з Лос-Анджелеса представили проект седана Lexus IS Wax Edition, який припаде до душі любителям музики. Автомобіль оснастили модифікованою акустичною системою, а в ящику для рукавичок розмістили повноцінний висувний програвач вінілових платівок.

Джерело: GM Authority