Економіка

У Мінекономіки спрогнозували зростання економіки

Міністерство економіки

За підсумками 2021 року інфляція, очікувано, буде на рівні 8%, реальне зростання економіки буде близько 4%.

Мінекономіки в цьому році очікує близько 4% зростання економіки з інфляцією до 8%. Про це в середу, 7 липня, повідомив перший віце-прем’єр – міністр економіки України Олексій Любченко під час свого виступу на форумі Україна 30. Міжнародна політика.

За словами Любченка, для України цей та наступний роки будуть роками відновлювального зростання.

Читайте також:  Українські банки в травні заробили 6,3 млрд гривень

“Ми прогнозуємо близько 4% зростання економіки, реальної економіки, в цьому році. Інфляція залишиться в межах прогнозованих тенденцій – до 8%, буде збережено цінову і валютно-курсову стабільність”, – сказав глава Мінекономіки.

Він відзначив, що драйвером на наступні роки для України є інвестиції у фундаментальну науку і людський капітал.

“Це цифровізація. Цифровізація різних секторів економіки і, ще раз підкреслюю, інвестиції в людський капітал”, – відзначив міністр.

Також чиновник торкнувся Експортної стратегії України.

“Уже зараз, у найближчій перспективі можна побачити виклики, не відреагувавши на які Україна залишиться поза межею нових економічних інтеграційних процесів. Я маю на увазі центрально-європейську інтеграцію, до якої залучені Польща, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та приєдналися також країни Балтії”, – сказав міністр.

Читайте також:  НБУ планує відкрити філії за кордоном

За словами Любченка, Україна поки мало залучена в цей процес, але це новий перспективний проект. Він також наголосив на необхідності повернутися в Люблінський трикутник. Міністр відзначив, що від того, чи знайде Україна місце для себе в цих нових інтеграційних об’єднаннях, залежатиме перспектива держави.