Технології

Баг в iOS знову ламає iPhone. На цей раз все серйозно

iPhone 13

Дослідник комп’ютерної безпеки Карл Шу виявив новий баг в iOS. Систему в черговий раз здатний поламати дивний набір символів. Ми вже писали про минулий випадок. Однак цього разу все серйозніше.

Що відбувається і чому?

Якщо ваш iPhone підключиться до мережі Wi-Fi з ім’ям % secretclub%power, то гаджет після цього від’єднається від бездротового зв’язку і перестане його ловити. Кнопка активації Wi-Fi виявиться неактивною.

Читайте також:  Nintendo подала в суд на піратський сайт через $ 50

За словами експерта Карла Шу, який знайшов цю вразливість, відтепер будь-хто може так назвати свою мережу – і позбавити вас доступу до Wi-Fi. Як і минулого разу, помилка пояснюється використанням в мовах програмування символу % для форматування змінних.

Підсистема Wi-Fi, ймовірно, передає ім’я точки доступу у внутрішню бібліотеку, яка виконує форматування рядка. А це призводить до створення довільного запису в пам’яті і переповнення буфера обміну. В результаті пам’ять пошкоджується і відключається функція Wi-Fi. Якщо ви десь побачите відкриту мережу зі знаком % в назві, то краще до неї не підключатися.

Wi-Fi

Баг якось можна усунути?

Попередню проблему усувало скидання налаштувань мережі. А зараз такий метод вже не врятує. Поки що спосіб повернути Wi-Fi до життя всього один: експерти радять повністю скинути пристрій до заводських налаштувань.

Читайте також:  Інсайдер: гнучкі новинки Samsung отримають кращий захист від води

Apple традиційно ніяк не коментує ситуацію. Швидше за все, уразливість виправлять в найближчих оновленнях.