Технології

OnePlus сильно занижує продуктивність у багатьох додатках

OnePlus

Смартфони OnePlus завжди асоціювалися з топовим залізом і максимальною продуктивністю, але з’ясувалося, що компанія обмежує роботу багатьох додатків. Портал AnandTech провів більше розслідування з метою з’ясувати, чи відповідає реальна робота гаджетів тому, що обіцяє виробник.

OnePlus

Всі тести проводилися на топовому OnePlus 9 Pro. Виявилося, що під час запуску всіляких бенчмарків процесор Snapdragon 888 працює на повну потужність, демонструючи справжні можливості пристрою. Але все змінюється при повсякденному використанні. Виявилося, що OnePlus створила якийсь чорний список, в який були занесені багато популярних додатків з Google Play. Як тільки апарат визначає, що запущена якась із цих програм, тут же обмежує максимальну продуктивність.

Читайте також:  Названі пристрої Xiaomi, які отримають Android 12

OnePlus

Фахівці AnandTech протестували десятки найпопулярніших додатків, починаючи з соціальних мереж і закінчуючи офісним пакетом Microsoft Office. Практично у всіх діє обмеження. Більш того, така поведінка була помічена навіть в деяких стандартних програмах від самої OnePlus.

Наприклад, при використанні Chrome був запущений бенчмарк Speedometer 2.0, який в перший раз показав 61,5 бала — досить низький результат для смартфонів на базі Snapdragon 888. Виявилося, що в цей момент не було задіяно потужне ядро Cortex-X1, а працювали тільки ядра Cortex-A78 з обмеженою на рівні 2,0 ГГц частотою замість можливої 2,41 ГГц. Цікаво, що при повторному проведенні тесту були задіяні тільки енергоефективні ядра Cortex-A55, в результаті чого було отримано всього 16,8 бала. Для порівняння, в браузері Vivaldi не було виявлено ніяких обмежень, тому в ньому тест показав 107 балів, що можна порівняти з іншими флагманами на Snapdragon 888. У різних додатках OnePlus 9 Pro демонстрував приблизно 60-80% від своїх реальних можливостей.

Читайте також:  Кухонна сіль допоможе Ілону Маску зробити електрокари дешевшими

Передбачається, що OnePlus таким чином намагається домогтися кращої автономності, але тести показують, що інші смартфони зі схожими характеристиками і без обмежень нерідко працюють навіть довше OnePlus 9 Pro. Всі результати тестів можна подивитися за посиланням.