Авто

Сервісні центри МВС не видають права і документи на авто: скільки штрафу за це заплатять водії

Поліція

Сервісні центри МВС, які займаються видачею українським автовласникам техпаспортів та водійських посвідчень, зупиняють надання цих послуг через брак пластикових бланків.

Як добре відомо водіям, водійські посвідчення нового зразка виготовляють у вигляді невеликої пластикової карти з полікарбонату, на якій збережена необхідна інформація про власника. Саме дефіцит таких бланків спричинив ситуацію, коли водії будуть змушені платити штраф не через свою провину.

Про те, що через брак пластикових бланків зупинено видачу техпаспортів та водійських посвідчень, повідомили сервісні центри МВС у багатьох регіонах – Харківській, Запорізькій, Житомирській та в інших областях.

Читайте також:  Відео: Tesla Model X на бездоріжжі виявилася гірше кросовера Fiat Panda

Нестача документів

Навіть Регіональний сервісний центр МВС у Києві попередив, що “можливе тимчасове припинення надання адміністративних послуг із реєстрації/перереєстрації транспортних засобів і видачі посвідчення водія”. Причиною цього називають затримку у постачанні бланкової продукції від ДП “Поліграфічний комбінат “Україна”, який є монопольним виробником пластикових карток для національних водійських посвідчень.

Водночас цього року Верховна Рада збільшила штраф за відсутність водійських прав або їзду з недійсним посвідченням у 8 разів. Тож, через те, що водій не має можливості вчасно замінити водійське посвідчення, може поплатитися з вини “України” штрафом у 3400 гривень.

Джерело: Обозреватель