Авто

У компанії Skoda нагадали про правильну посадку водія

Skoda

У чеській компанії Skoda вирішили нагадати, як правильно розташовуватися за кермом. Оптимальна посадка знизить ризик травм при аварії, а також дозволить зменшити стомлюваність за кермом.

Про це повідомляє пресслужба виробника. Більшість водіїв думають, що правильно розміщуються за кермом автомобіля, але це не зовсім так. “Зручно – не завжди однаково безпечно. Ви повинні мати можливість дотягнутися до всіх органів управління, особливо рульового колеса та педалей, без необхідності розтягуватися або робити неприродні рухи”, – розповідає Роберт Щястни, член дослідницької групи з безпеки дорожнього руху компанії Skoda Auto.

Читайте також:  Тюнери Brabus створили найпотужніший в історії "Гелендваген"

Skoda

Перший принцип правильної посадки – сидіти якомога більше вертикально. Це забезпечить хороший огляд та контроль усіма органами управління автомобілем. Крім того, в такому положенні мінімальна ймовірність “піднирювання”, – ситуації, коли при екстреному гальмуванні тіло людини під впливом сил інерції прослизає вперед під ременем безпеки. Щоб запобігти “подниріваніе” ремінь безпеки повинен лежати на плечі та перетинати таз, а не живіт. При цьому водій повинен сидіти прямо.

Наступне правило стосується подовжнього регулювання сидіння – ноги ніколи не повинні бути повністю витягнуті, навіть якщо вичавити педаль “в підлогу”. Вони завжди повинні залишатися злегка зігнутими, інакше при аварії кістки в суглобах складуться, як телескопічна парасоля.

Читайте також:  General Motors тільки зараз припинить продажу автомобілів, обладнаних CD-магнітолами

Skoda

Правильна позиція рук на кермі відповідає положенню стрілок годинника на “9” та “3”. Цей хват дозволяє виконувати широкий діапазон маневрів. Конструкція сучасного рульового колеса спрощує цю задачу завдяки своїй формі – поглиблення та розширення у потрібних місцях підтримують руки в оптимальній позиції. Це також важливо в разі спрацювання подушки безпеки: вона не б’є по руках, а виштовхує їх у вільний простір з боків.

Skoda

Ідеальне відстані між сидінням та рульовим колесом, – спина в області лопаток щільно притиснута до спинки крісла, а витягнуті руки в районі зап’ястя лежать на верхній частині обода керма. При правильному розташуванні за кермом буде забезпечено необхідну відстань від грудей до рульового колеса, а значить, й до подушки безпеки. У разі спрацювання подушка повинна торкнутися тіла у той самий момент, коли вона максимально розкрилася, але ще не почала здуватися.

Читайте також:  Toyota заборонила перепродаж нового Land Cruiser

Якщо розмір підголівника та зростання людини дозволяють, ідеально, щоб верхня частина підголівника була на висоті верхівки голови. Якщо водій дуже високий, підголівник може перебувати трохи нижче, але верх підголівника ніколи не повинен бути нижче верхньої межі вуха.

Останнім аспектом регулювання сидіння є висота – між головою водія і стелею автомобіля повинен поміститися стиснутий кулак. Це необхідно для того, щоб звести до мінімуму ймовірність пошкодження верхньої частини хребта при перевороті автомобіля.