Авто

Rimac об’єднався з Bugatti

Bugatti та Rimac

Чутки про об’єднання хорватської Rimac Automobili і Bugatti Automobiles підтвердилися. Спільне підприємство Bugatti Rimac d.o.o., в якому нерівними частками будуть володіти Rimac Group і Porsche, юридично оформлять в четвертому кварталі 2021 року, після отримання схвалень від антимонопольних відомств декількох країн.

Бренди збережуть незалежність і свої виробничі майданчики: Rimac в Загребі, Bugatti-в Мольсаймі. Однак з часом переберуться в нову штаб-квартиру на території комплексу Rimac Campus вартістю 200 мільйонів євро.

Читайте також:  Власник Tesla Model 3 заощадив $ 15 300 на неофіційному ремонті

Згідно з угодою, велика частка (55%) в Bugatti Rimac буде належати Rimac Group, тоді як Porsche дістанеться 45 відсотків акцій. Але при цьому частка Porsche в самій групі Rimac становить 24 відсотки, тобто за німцями, судячи з усього, залишиться останнє слово при прийнятті всіх стратегічних рішень.

Важливий момент: основний бізнес Rimac, розробка тягових батарей, електричних силових приводів та інших компонентів для сторонніх виробників, буде виділений в окрему компанію — Rimac Technology, на 100 відсотків належить Rimac Group і не є частиною СП Bugatti Rimac.

Структура власності Bugatti

Обидва бренди, Rimac і Bugatti, об’єднають досвід розробки і ресурси для спільного створення нових моделей. Bugatti отримає доступ до технологій Rimac, а хорватам дістанеться лояльна клієнтура французів і велика дилерська мережа.

Читайте також:  Toyota почала продавати оригінальні запчастини для старих Supra

На першому етапі фірми продовжать працювати зі своїх штаб-квартир в Загребі і Мольсаймі, але в майбутньому глобальний офіс Bugatti Rimac переміститься на територію Rimac Campus, науково-технічного центру в парі кілометрів від старої штаб-квартири Rimac. Там же буде знаходитися дочірня Rimac Technology.

Комплекс загальною площею 200 тисяч квадратних метрів і вартість 200 мільйонів євро планують завершити до 2023 року. Дизайн-проект доручено хорватському архітектурному бюро 3LHD, який побудував в китайському Гуанчжоу п’ятизірковий готель LN Garden. У кампусі працюватимуть 2500 співробітників – вони займуться розробкою спільних моделей Rimac і Bugatti, в тому числі наступників Nevera і Chiron. Комплекс обіцяють зробити сучасним, світлим і дружнім до навколишнього його ландшафту.