Технології

OLED-екрани вдалося зробити набагато яскравішими і енергоефективнішими

Nanotech OLED

Команда вчених з Мічиганського університету вдосконалила технологію створення дисплеїв на базі органічних світлодіодів (OLED). Шляхом заміни традиційних електродів на нові їм вдалося вивільнити на 20% більше світла, що дозволяє знизити енергоспоживання техніки.

Близько 80% світла, що випромінюється світлодіодом в OLED-панелях, затримується всередині пристрою. Це відбувається через ефект, відомий як хвилевід.

Виною всьому електроди, розташовані по обидва боки від світловипромінювача. Найчастіше електроди виконані з оксиду індію і олова. Як виявилося, досить замінити традиційні елементи шаром срібла товщиною всього п’ять нанометрів, щоб поліпшити показники світлодіодів.

Читайте також:  Створена майже ідеальна система пасивного збору питної води

Nanotech OLED

Дослідники підтвердили, що з новими електродами проблема хвилеводу повністю усувається, а органічні світлодіоди вивільняють на 20% більше світла. У майбутньому це збільшить автономну роботу електронних пристроїв, зробить їх більш енергоефективними або підвищить їх яскравість при тих же витратах на електроенергію. Інженери вважають, що в промислових масштабах можна збільшити показники на цілих 40%.

Головною проблемою залишається ефект відображення, зазвичай вона вирішується шляхом створення нерівностей на поверхні скла або додаванням розсіюють світло візерунків. Перші експерименти довели ефективність нової технології, а самі вчені запевняють, що заміна електрода не стане великою проблемою для напівпровідникової промисловості.