Технології

Здійснений прорив у створенні гнучкої електроніки

Гнучкі дисплеї

Вчені зі Стенфорда поділилися результатами останніх двох десятиліть досліджень в області створення гнучких інтегральних схем. Щільність вироблених ними транзисторів в 100 разів перевищує щільність існуючих аналогів, а виробляти їх можна з використанням вже існуючого обладнання.

Технологія створення гнучких напівпровідників давно відома, але до цих пір не було запропоновано жодного способу, що дозволяє виробляти гнучкі схеми в промислових масштабах. У цьому випадку інженери використовували міцну гумову підкладку, що дозволило помістити близько 40 000 транзисторів на квадратний сантиметр гнучкої інтегральної плати.

Читайте також:  Нова функція WhatsApp прискорить відправку відеороликів

Технологія заснована на фотолітографії і використовує ультрафіолетове випромінювання для точного нанесення електрично активного геометричного малюнка на тверду підкладку шар за шаром.

Технологія гнучких екранів

Як виявилося, методика легко масштабується, а кінцевий продукт можна випускати на вже існуючих потужностях. Крім того, такі схеми будуть дешевше традиційних напівпровідників на кремнії. Вчені запевняють, що здатні подвоїти кількість транзисторів, але визнають, що їм не вдасться досягти показників твердих напівпровідників.

Незважаючи на це, гнучка схема містить достатньо транзисторів для створення простих датчиків, а також імплантів та іншої носимої електроніки.