Технології

Вчені навчилися заряджати смартфони за п’ять хвилин

Заряджати

Дослідники з Кембриджського університету розробили нову технологію зарядки акумуляторів. Вона заснована на методі оптичної мікроскопії і дозволяє зарядити смартфон за лічені хвилини.

За словами вчених, швидкість зарядки безпосередньо залежить від того, наскільки швидко іони літію можуть проходити через частинки активного матеріалу.

При розряді діє протилежний механізм, а суть нової технології полягає в спробі управляти обома механізмами. З метою збільшення ефективності процесу зарядки-розрядки була створена методика, що дозволяє заглянути всередину акумулятора.

Читайте також:  AMD «поховала» застарілі відеокарти Radeon

Завдяки цьому дослідники побачили, що насправді обмежує швидкість заряду. Методика оптичної мікроскопії відкрила доступ до спостереження за фазовими переходами в циклі заряду-розряду. Це дозволить вченим максимально збільшити швидкість зарядки без впливу на стан батареї і підвищеного нагріву. За їх словами, повністю заповнити енергію сучасного смартфона, використовуючи новий метод, можна всього за п’ять хвилин.

“Той факт, що ми дійсно можемо бачити зарядку цих фазових меж в реальному часі, по-справжньому дивовижний. Цей метод може стати важливою частиною головоломки при розробці батарей наступного покоління”, – запевняють вчені.

Очікувати появи акумуляторів нового типу найближчим часом не варто, але це не означає, що напрацювання не стануть частиною готових продуктів вже в найближчі п’ять років. Так, топові смартфони вже заряджаються приблизно за 10 хвилин.

Читайте також:  Співзасновник Apple виступив за право користувачів на ремонт техніки

Джерело: Gizmochina