Технології

Кожна друга людина на Землі володіє смартфоном

Смартфон

Аналітична фірма Strategy Analytics поділилася підсумками дослідження поширення смартфонів. Повідомляється, що на даний момент у всьому світі активні близько 4 мільярдів апаратів з можливістю доступу до Інтернету.

Представлений графік дозволяє оцінити темпи зростання кількості користувачів смартфонів. Так, після появи перших кишенькових комп’ютерів в 1995 році їх кількість до 2005 року зросла незначно, а серед власників було менше 5% жителів планети. Перші істотні зміни збіглися з появою iPhone і цілої розсипи апаратів на Android.

Читайте також:  Маск пообіцяв поліпшити супутниковий інтернет Starlink для геймерів

Strategy Analytics

З 2011 року кількість смартфонів почала різко зростати, оскільки саме в цей час з’явилися менш дорогі моделі з відмінною продуктивністю, якісними камерами і ємним сховищем. Аналітики стверджують, що зростання також пов’язане з поширенням мереж 3G, що дозволило отримати доступ до високошвидкісного Інтернету в більшості розвинених країн.

Strategy Analytics

Перші ознаки уповільнення стають помітні в 2016 році, що говорить про насичення ринку. Надії на збільшення кількості підключених смартфонів пов’язані з країнами, що розвиваються. Саме там спостерігаються найбільш високі темпи продажів смартфонів.

Зараз ці країни все ще відстають за абсолютними показниками від Європи, США і деяких країн Азії, але в майбутньому розрив буде скорочуватися. Strategy Analytics нагадує, що з 2019 року кількість пристроїв, підключених до Інтернету будь-яким способом, збільшилася більш ніж на 50%.

Читайте також:  Nintendo подала в суд на піратський сайт через $ 50

За прогнозами аналітиків, до 2030 року в світі буде 5 мільярдів користувачів смартфонів.