Наука

Вчені довели, що на Венері не зможуть вижити навіть мікроби

Венера

В ході нових досліджень була поставлена остаточна крапка в пошуках життя на Венері. Відповідь однозначна і не підлягає перегляду. Але разом з тим вчені зробили ще одне важливе відкриття.

У 2020 році наукова громадськість широко обговорювала виявлений в хмарах Венери фосфін. Стверджувалося, що він сигналізує про живі бактерії, що дозволило сподіватися на виявлення життя за межами Землі. Через якийсь час дані були уточнені, а зовсім недавно і повністю спростовані. Як повідомляється, атмосфера Венери занадто суха, щоб підтримувати існування навіть самих витривалих мікроорганізмів.

“Рівень води в хмарах Венери просто не відповідає необхідному для підтримки життя, і це сумно”, — констатують вчені.

Читайте також:  Прослуховування музики перед сном призводить до утворення «вушного хробака»

Важливо враховувати, що багато попередніх висновків грунтувалися на комп’ютерному моделюванні, в той час як останній результат отриманий шляхом обчислень на основі зібраних даних. Дослідники з’ясували, що кількість вологи на Венері знаходиться на рівні 0,004, що більш ніж в 100 разів нижче відомої межі для формування життя. В якості порівняння наводиться Марс, де показник дорівнює 0,537, що можна порівняти з земною стратосферою. Це менше, ніж потрібно для формування життя, але значно більше, ніж на Венері. Тепер же увага наукового співтовариства прикута до Юпітера.

“Ми несподівано виявили, що хмари Юпітера мають правильну комбінацію температури і води для підтримки активного життя. Однак ми не стверджуємо, що життя існує на Юпітері, тому що для цього потрібні правильні поживні речовини”, — заявили дослідники.