Авто

Короткобазний Jeep Wrangler перестануть продавати в Європі

Jeep Rubicon

З майбутнього року легендарний американський позашляховик Jeep Wrangler залишиться в Європі в одній-єдиній версії: це заряджає гібрид 4xe, який існує тільки в чотирьохдверній модифікації в силу конструктивних особливостей.

Решта не задовольняють жорстким європейським нормам вмісту вуглекислого газу у вихлопі, тому для короткобазного автомобіля Стари Світ буде закритий. Гібридний Wrangler 4XE з 380-сильною установкою проїжджає на електриці 50 кілометрів і заряджається від розетки за три години.

Читайте також:  Tesla розкритикували за тестування бета-версії автопілота на звичайних водіях

Американський позашляховик Jeep Wrangler з наступного року буде доступний на європейському ринку виключно в довгобазній версії з чотирма дверима – і тільки у виконанні 4XE з гібридною силовою установкою.

Причина, як повідомляє видання Automotive News Europe, полягає в екологічних нормах: щоб не платити величезні штрафи за перевищення рівня викидів вуглекислого року, виробник залишить в Європі тільки гібридну версію, а оскільки вона існує тільки в довгобазному виконанні, дводверний Wrangler поставлятися на європейський ринок більше не буде — за винятком Великобританії. У короткобазний позашляховик обладнання для гібридної силової установки 4XE просто не поміщається.

Читайте також:  Volkswagen відправляє у відставку американський Passat

За перші п’ять місяців поточного року Jeep продав в Європі трохи більше 2600 примірників американського позашляховика, а дводверну модифікацію Wrangler вибрали приблизно 30 відсотків покупців.

Можна з упевненістю припустити, що версія Rubicon 392 з двигуном V8 має практично нульові шанси потрапити в Старий Світ — як і гібрид 4xe, «заряджена» модифікація існує виключно з чотирма дверима, але з урахуванням всіх податків і зборів її імпорт просто не матиме економічного змісту.