Авто

Nissan анонсував новий електричний кросовер

Nissan

Nissan випустить загадковий позашляховик на платформі CMF-EV, який буде проводитися на новітньому флагманському підприємстві у Великобританії.

У будівництво заводу буде вкладено кілька мільярдів фунтів стерлінгів, але крім електромобілів там будуть випускати і акумуляторні батареї для них-причому досить великими тиражами. За екологічно чисту електроенергію для живлення фабрики відповідатиме десяток нових сонячних електростанцій на 132 мегавати.

Японська компанія Nissan представила проект EV36Zero – так назвали нову флагманську фабрику з виробництва електромобілів в британському місті Сандерленд. На будівництво заводу виділять один мільярд фунтів стерлінгів, а працювати там буде більше шести тисяч осіб.

Читайте також:  У рості смертності пішоходів на дорогах США звинуватили пікапи

У трохи більш віддаленій перспективі в комплекс інвестують ще 1,8 мільярда фунтів стерлінгів і організують ще 4500 робочих місць до 2030 року. Крім випуску електрокарів, фабрика EV36Zero займатиметься виробництвом акумуляторних батарей і відновлюваних джерел енергії.

Nissan обіцяє забезпечити на 100 відсотків «чисту» електроенергію для виробництва, для чого буде побудовано 10 сонячних електростанцій на 132 мегавати.

Первістком флагманського підприємства стане новий електричний позашляховик на платформі CMF-EV, в розробку якого інвестували 420 мільйонів фунтів стерлінгів.

Його назва та інші деталі поки зберігаються в таємниці, проте Nissan обіцяє йому абсолютно новий дизайн і небувалий рівень ефективності батареї.

Читайте також:  Суперлінза Samsung для камер зробить смартфони набагато тоншими

Електрокар буде продаватися на міжнародних ринках, а всі подробиці про модель, включаючи ціни і специфікації, розкриють пізніше. Фабрика EV36Zero повинна забезпечити випуск батарей тиражем не менше 100 000 штук на рік, причому вживані Елементи живлення будуть використовуватися повторно.